Közlekedési alapvizsga - Váci Juhász Gyula Általános Iskola

Tartalomhoz ugrás
Információk
Kedves Szülők!

Révész Máriusz, az aktív Magyarországért felelős kormánybiztos javaslatára kerül sor a közlekedési ismeretek kiemelt oktatására.

Magyarország Kormánya a 2021-es év első felét a Kerékpározás Évének nyilvánította, aminek keretein belül nagy hangsúlyt fektetnek a kerékpáros közlekedés biztonságosabbá tételére, ezért minden 4-7. osztályos általános iskolai tanuló közlekedési alapvizsgát tesz idén tavasszal.

„Fontos, hogy a gyermekeinket időben felkészítsük a mindennapos közlekedésre, hiszen felső tagozatban a többségük már egyedül jár iskolába. Cél, hogy a diákok elsajátítsák a biztonságos gyalogos és kerékpáros közlekedés alapismereteit.”

A diákok 2021. március 1-12. között közlekedési alapvizsgát tesznek a KRÉTA rendszeren keresztül, amire szintén ezen a felületen elérhető kérdéssorral lehet felkészülni. Minden gyerek számára véletlenszerűen fog kérdéseket generálni a rendszer, és a sikeres teljesítőknek egy online tanúsítvány lesz a jutalma.

A cél, hogy megtanuljanak biztonságosan közlekedni, ezért akinek nem sikerült az alapvizsga, azoknak a számára április 19-30. között újabb lehetőségük lesz vizsgázni.

A felkészülés segítése érdekében a KRÉTA rendszerben már elérhető a teljes kérdéssor, sőt korlátlan alkalommal próbavizsgát tehetnek a gyerekek!

A felkészülést segíti a mellékelt munkafüzet is. >>letöltés

Köszönjük, ha otthon is beszélgetnek a témáról és támogatják gyermeküket az alapismeretek megszerzésében.

Bízunk segítő közreműködésükben!
grafika: Prekup Valérné
© Kurucz Attila 2019-2021.
Prekup Valérné